+381 (0) 24 670 350
info@visitsubotica.rs
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: -
Szombat: -
+381 (0) 64 20 52 451
natura.s@gmail.com
Nyitva tartás:
Hétfő - Szombat: -
Vasárnap: -
Hogyan csinálják ezt? Ezt lehetetlen gépek nélkül elkészíteni! Ezt valóban el lehet készíteni puszta kézzel? Magunkkal vihetjük ezt emlékbe?
Azok számára, akik valami igazán kivételesre vágynak, akik a helyi lakosokkal szeretnének barátkozni, vagy akár egy napot eltölteni velük, tevékenységek színes palettája biztosított, és ez a városban való tartózkodásukat biztosan különlegessé teszi majd. Különféle programok állíthatók össze igény és a megvalósítandó célok szerint.
Megtanulhatják a szalmából készült ajándéktárgyak kidolgozásának hagyományos technikáit, vagy régi motívumok alkalmazásával fából, vagy kőből készült műalkotást készíthetnek.
Teljeskörű élmény érdekében ajánljuk a kézműves műhely, vagy a műterem látogatását, amely során a házigazdák és tanítóik megszervezhetik Önöknek azt is, hogy kipróbáljanak valamit a hazai konyhából.
A szalmaképek készítése autentikus naiv művészeti ágazat, amely egyedinek számít Szabadkán és annak környékén. A képek és a dekoratív tárgyak fonott szalmából készülnek. Ezek a csodálatos aranyszínű kollázsok a fények és az árnyékok játékában megmutatják nekünk, hogy a szalmának számtalan árnyalata van.
Tanulják meg, hogyan készítsenek tárgyakat hazai filcből a nemezelés technikáját alkalmazva. Ez egy folyamat, amely során a gyapjút egymásra helyezik, benedvesítik és kócolják az egymásra helyezett gyapjúrétegeket, és ezáltal alakulnak ki az anyagban a mintázatok.
Sajátítsák el a fából készült figurák és a gonosz szellemektől óvó fából készült mitológiai védelmezők kidolgozásának technikáját. Kezdjék meg a folyamatot a megfelelő fadarab kiválasztásával, határozzák meg a vonalakat, amelyek alapján kifaragják azt, és a végén csiszolópapírral dolgozzák el míg a kívánt alakot megkapják.
A naiv üvegfestészet technikája igencsak fejlett a környező falvakban. Másképpen “fordított” festésnek is nevezik, mert a művész a legapróbb részletekkel kezdi művét, és csak ezt követően tér át a nagyobb részletekre. Ezen technika elsajátítása igencsak szórakoztató lehet, és egyben nagy kihívást is jelent.